2020#2 KOMANDU TURNĪRS

Pamatgrupas turnīrs šoreiz piedāvāja plašu cīņu spektru – gan kādas komandas izteiktu dominanci, gan sīvas spēkošanās “līdz asinīm”. 
Grupu turnīrā komandas bija sadalītas divās grupās pa 4 (A grupa) un 5 (B grupa) komandām, kā rezultātā piecu komandu grupas pēdējai vietai turnīrs diemžēl beidzās priekšlaicīgi. Tiesa, cīņa par nepalikšanu šajā vietā bija ļoti sīva, jo trim komandām beigās bija pa vienai uzvarai, kas nozīmēja, ka izkrītošo komandu nācas noteikt pēc +/- punktiem savstarpējās spēlēs un starpība starp 4. un 5. vietu bija tikai viens punkts.
Lielākie notikumi gan sākās jau ceturtdaļfinālā. Ja pāros B1 pret A4 un B2 pret A3 nekādu pārsteigumu nebija, augstāk esošajām komandām diezgan viegli pārspējot zemākās, tad abos pārējos pāros viss notika citādi. Pirmkārt, B3 (Miķelis & Jānis) divos setos diezgan pārliecinoši uzvarēja A2 (Bārda), un otrkārt, par visnegaidītāko rezultātu parūpējās turnīra jaunākā komanda (Bez nosaukuma), kas, pārliecinoši zaudējuši pirmo setu, abos pārējos saņēmās un pārspēja A grupas līderus (Bauskas Hokage), kas turklāt arī ir pagājušā posma uzvarētāji.
Arī pusfināli izvērtās dažādi – ja B1 jeb “Pelēkais Paugurs” ar nopietnu pretestību “Miķelis & Jānis” veidolā nesaskārās (21:10, 21:10), tad mačā starp “Bez nosaukuma’ un  “Diffney” atkal bija nepieciešami trīs seti. Trešā seta izskaņā pie pirmās mačbumas pie rezultāta 14:13 tika “Bez nosaukuma”, tomēr pēdējais vārds piederēja “Diffney”, iegūstot pēdējos trīs punktus un izraujot vietu finālā. 
Daudz laika atpūtai un emociju nosēdināšanai gan nebija. Cīņa par trešo vietu izvērtās bez kompromisiem, par ko uzskatāmi liecināja pirmais sets – tas beidzās ar rezultātu 25:23 “Miķelis & Jānis” labā. Otrajā setā gan “Bez nosaukuma” atguvās, uzvarot ar 21:16 un apliecinot, ka pēc dramatiskā pusfināla viņi tomēr ir gatavi cīnīties par vietu trijniekā. Trešajā setā tas bija redzams īpaši uzskatāmi, komandai “Miķelis & Jānis”, nespējot neko likt pretī, kā rezultātā sets noslēdzās ar 15:4. Jāpiebilst, ka “Bez nosaukuma” visas trīs play-off cīņas izvērtās trīs setu garumā.
Fināla pirmais sets arī izvērtās ļoti spraigs, uzvaru ar 21:19 izraujot “Pelēkajam Pauguram”. Tiesa, izrādījās, ka tas šoreiz ir arī viss, jo otrajam setam “Diffney” vairs jaudas nepietika, kā rezultātā “Pelēkais Paugurs” izcīnīja uzvaru ar 21:8, uzvarot arī visā turnīrā un pa ceļam nezaudējot nevienu setu (vidēji uzvaru izcīnot ar gandrīz 10 punktu starpību).

Elites grupa arī sagādāja pāris pārsteigumus. Grupu spēļu sadaļā, zaudējot tikai 1 spēli, kā pirmie izgāja un uzreiz finālā iekļuva komanda “supafly boiz”. Negaidīti kā 2. no grupas izgāja grupa “20 saņi”, bet kā trešie bija “Latvijas čempioni”.
Pusfināla ciņā tomēr “Latvijas čempioni” attaisnoja savu nosaukumu un bez žēlastības uzveica “20 saņi” divos setos – 21:8 un 21:5.
Fināla cīņa par prieku skatītājiem arī izvērtās spraiga, kur pirmo setu uzvarēja “supafly boiz”, bet otro setu paņēma “Latvijas čempioni”. Trešais sets gāja punkts punktā nevienai komandai negūstot nozīmīgu pārsvaru līdz pēdējam brīdim, kad “supafly boiz”, gūstot vairākus punktus no servēm, izcīnīja uzvaru ar rezultātu 15:12.
Līdz ar to pagaidām komanda “supafly boiz” paliek neuzvarēti, bet ir skaidrs, ka spēcīgu pretinieku netrūkst.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: